برای رومه ی تابناک

اینکه معنا در رابطه تولید می شود حداقل برای من به تجربه ثابت شده است. یعنی وقتی من در همه ی وجود خودم اثری نمی بینم اما دیگران دارند اثر می بینند این یعنی من بماهو من معنایی ندارد.

من در رابطه هایم و دادو ستدهایم است که کمی شخصیت پیدا میکنم، این کذب معنا سازی برای عموم آدم هایی که در دنیای مدرن رشد می کنند و در جامعه پرورش پیدا می کنند قبل از اینکه تکلیفشان با سنت ها و فردیّت ها و خواست ها و نیازهای خودشان مشخص شده باشد، نمود دارد.

اینگونه است که مثلن جامعه ی نخبه ی ما جامعه ی ادم هایی است که هنوز تکلیفشان با خودشان مشخص نشده است. آدم هایی که اگر جوابی هستند و دارند در نسبت با رابطه ها و سوال هایی است که در این روابط تولید می شود و نه در نسبت با خودشان و کاستی ها و کمی ها و بحران ها و ضعف هایشان. طبعاً جواب هایی که ار منشا این آدم ها صادر می شود عموماً غیر واقعی اند و هیچ کدام نسبتی با حیات و جامعه ندارند. جواب هایی مصنوعی که مبتنی بر رابطه اند نه تجربه های درونی و شخصی.

اعترافات (برگه‌ی نخست)

عقل‌های «پاره سنگ» برداشته

مردمان در زمانه‌ی حسرت

ها ,ی ,هایی ,رابطه ,جامعه ,خودشان ,ها و ,است که ,هایی که ,می شود ,من در

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خرید فالوور اینستاگرام طراحی فضای سبز باغ ایرانی وبلاگ شخصی مشکات صادق آل محمد صلی الله علیه و آله** سلام علی آل یاسین تجهیزات نظافتی . . . نقد عرفان های کاذب و دروغین گاه نوشته‌های من برنامه نویسی ساعت مچی هوشمند مردانه